dzisiaj jest: 27 maja 2018. imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
wersja polska 
Aktualności
Gala Operetkowo-Musicalowa w Wielgomłynach

W sobotę 28 stycznia 2017 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Wielgomłynach odbyło się IX Spotkanie Noworoczno - Karnawałowe zorganizowane przez Wójta Gminy Wielgomłyny oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielgomłynach.

     Uroczystość rozpoczęła o godz. 16.30. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Jadwiga Staszczyk, która przywitała przybyłych gości i przybliżyła tradycje związane z karnawałem oraz podkreśliła, iż dzięki wspaniałemu odzewowi ze strony mieszkańców naszej gminy coroczne spotkanie noworoczno - karnawałowe stało się już tradycją i z roku na rok gromadzi ono coraz szerszą publiczność.

    Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk, który podsumował miniony rok i wymienił kilka z wykonanych inwestycji np. drogi o nawierzchniach bitumicznych łączące Rogi z Krzętowem, Trzebce z Koconią, Pratkowice z Sokolą Górą oraz wodociągi dla mieszkańców Błoni i Kolonii Myśliwczów. W ogólnej kwocie inwestycyjnej 1,4mln zł znalazły się także trybuny dla kibiców klubu sportowego w Krzętowie, elementy sieci kanalizacyjnej umożliwiające przyłączenia domów do kanalizacji i wiele innych, a także przedstawił plan zadań i wyzwań jakie stoją przed Gminą w 2017 roku. Złożył jednocześnie wszystkim zebranym, a za ich pośrednictwem wszystkim mieszkańcom Gminy, życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku. Życzenia noworoczne złożyła również Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Wielgomłyny Barbara Szymczyk.

    Po części oficjalnej odbyła się Gala Operetkowo-Musicalowa w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej: Darii Galety, Natalii Aksimowej, Oleksandra Ostrowskiego oraz Dymitrija Ivanczenko, oraz konferansjer Bartosz Kuczyk. Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej obchodzić będzie w tym roku swoje 83 urodziny, w 2009 roku otrzymał status Opery Narodowej. Na scenie Operetki Kijowskiej z powodzeniem wystawiane są klasyczne operetki, musicale współczesne i klasyczne, różne programy koncertowe (pokazy, koncerty, orkiestra symfoniczna, opera i balet) oraz wdrażanych jest wiele eksperymentów twórczych. Nowoczesny okres teatru jest bardzo ciekawy i bogaty, utalentowani aktorzy dają publiczności uczucie prawdziwych uniesień artystycznych. Wielofunkcyjny teatr muzyczny z jasno określoną strategią rozwoju, przejmuje różnorodność stylów i kierunków, zaprasza artystów z innych teatrów i innych krajów i jest w ciągłym poszukiwaniu nowych kreatywnych pomysłów. Tegoroczny koncert solistów był po raz kolejny niezapomnianym przeżyciem dla wielgomłyńskiej publiczności, utwory zostały wykonane w języku polskim co stanowiło niewątpliwe wyzwanie dla wykonawców którzy na co dzień wykonują utwory w swoim ojczystym języku.

    Na zakończenie IX Spotkania Karnawałowego licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy do późnych godzin wieczornych bawili się na zabawie tanecznej, o której oprawę muzyczną zadbał zespół FANTASTIC z Woli Malowanej.


« powrót