dzisiaj jest: 26 maja 2018. imieniny: Filip, Paulina, Marianna
wersja polska 
Aktualności
Gminny Dzień Seniora

28 marca 2017 odbyło się kolejne spotkanie z okazji Dnia Seniora, zorganizowanego dla członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Zawsze Razem”. Stowarzyszenie działające na terenie Gminy Wielgomłyny zrzesza ludzi, którzy po zakończeniu aktywności zawodowej czynnie uczestniczą w życiu społeczności lokalnej. Wspólnie spędzają wolny czas na spotkaniach, wyjazdach. Inspirują się do rozwoju osobistego. Swoim przykładem uczą nas czerpać radość z każdej chwili życia i pokazują, że „warto spełniać marzenia i z nadzieją witać każdy nowy dzień”.

Dzień Seniora to szczególna okazja, byśmy mogli wyrazić szacunek tym, którzy stanowią dla nas skarbnicę doświadczenia, wartości i wiedzy. To Seniorzy, będąc najpierw naszymi przewodnikami po życiowych drogach, później stanowią dla nas wsparcie, ukazując nam problemy z perspektywy, którą zyskuje się wraz z upływem lat.

Dla członków Stowarzyszenia oraz wszystkich przybyłych na uroczystość gości wystąpili uczniowie klasy IV, VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 3, 4-latków. Program artystyczny zawierał wiele pozytywnych akcentów i ciepłych słów skierowanych do seniorów z terenu naszej Gminy. Młodzi artyści śpiewali m.in. „Życie zaczyna się po 60-siątce”, przedstawiono krótki kabaret inspirowany teleturniejem „Familiada” przygotowany przez uczniów klasy IV. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały taniec do utworu muzyki klasycznej, natomiast walc wiedeński w wykonaniu uczniów klasy VI był wspaniałym zakończeniem części artystycznej.

Na koniec spotkania Wójt Gminy Bogdan Witaszczyk, Sekretarz Gminy Bożena Nowak oraz Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Zawsze Razem” Bogumiła Smolarczyk złożyli podziękowania za trud wniesiony w przygotowanie uroczystości na ręce Dyrektora PSP w Wielgomłynach Leszka Wróblewskiego oraz nauczycieli przygotowujących młodzież i dzieci do części artystycznej: Katarzyny Bień, Justyny Podsadnej, Wiesławy Błasińskiej.
« powrót