dzisiaj jest: 29 maja 2017. imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
wersja polska 
Aktualności
Wyniki VII Przeglądu Pieśni Maryjnych i o Matce – Wielgomłyny 2017

W VII Przeglądzie Pieśni Maryjnych i o Matce komisja przesłuchała 33 uczestników.

Miejsca przyznano następująco:

I. Grupa wiekowa - przedszkolaki:

soliści:
      I miejsce - Jowita Kaczmarek - Dziepółć,

zespoły:
      I miejsce - PSP w Wielgomłynach, opiekun P. Justyna Podsadna,

II. Grupa wiekowa - szkoły podstawowe klasy I – III:

zespoły:
      I miejsce - zespół PSP w Wielgomłynach, opiekun P. Urszula Urbańska,

III. Grupa wiekowa - szkoły podst. klasy IV – VI:

soliści:
      I miejsce - Nikola Kardas - PSP w Wielgomłynach,
      II miejsce - Magdalena Kierasińska - Parafia Św. M. Kolbe w Radomsku,
      III miejsce - Julita Kot - PSP wZagórzu,

zespoły:
      pierwszego miejsca nie przyznano
      II miejsce - zespół wokalno-instrumentalny - PSP w Krzętowie,
      III miejsce ex aequo:
           - zespół PSP w Wielgomłynach opiekun P. Katarzyna Bień,
           - zespół PSP w Zagórzu, ( duet) opiekun P. Monika Foltyn,

      wyróżnienie specjalne:
      - Jakub Jas - PSP w Zagórzu,

IV. Grupa wiekowa – młodzież gimnazjalna:

      I miejsce - Julia Piszczała - PG Kobiele Wlk.,
      II miejsce ex aequo:
           - Julia Walaszczyk - PG w Nowej Brzeźnicy,
           - Michał Makowski - zespół ludowy „Dziepółlanki”,
      III miejsce - Zuzanna Woldan „Dziepółlanki”,

     wyróżnienie specjalne:
           - Zuzanna Woldan,
           - Michał Makowski,

V. Grupa wiekowa – młodzież ponadgimnazjalna:

      I miejsce - Joanna Krupa, Natalia Nowak, z akompaniamentem Marcina Popiołka
                      - Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku,
      II miejsce - Natalia Stawiarska - I LO w Radomsku,
      III miejsce - Jakub Rusajczyk ZSDiOŚ w Radomsku,

VI. Grupa wiekowa – dorośli:

soliści:

     I miejsce - Karolina Łuszczyna - Nowicka – Radomsko,
     II miejsce - Maria Borowik - zespół „Klepisko” z Kłomnic,
     III miejsce - Sabina Dziadkiewicz - chór „Złota nutka” MDK Radomsko,

duety:
wyróżnienie - Dorota Dębska i Anna Polanin - Stowarzyszenie Kobiet w Kietlinie,

chóry :
      I miejsce - Chór ,, Złota nutka" MDK Radomsko,
      II miejsce - Chór Klubu Seniora w Kobielach Wielkich,

zespoły ludowe / śpiewacze:
      I miejsce - Stowarzyszenie Kobiet z Kietlina - zespół ludowy „Od A do Z”,
      II miejsce - ,, Dziepółlanki” z Dziepółci,

zespoły rodzinne
      wyróżnienie - Teresa i Zdzisław Nowak - Dziepółć,

Nagroda Specjalna Kustosza Sanktuarium MB Bolesnej
- Zespół PSP Wielgomłyny (opiekun pani K. Bień),

GRAND PRIX - nie przyznano.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i sponsorom, których listę niebawem zamieścimy i zapraszają za rok.

Informujemy, iż nazwiska opiekunów zespołów biorących udział w Przeglądzie zamieściliśmy tylko w przypadku kilku zgłoszeń z jednej placówki, ponieważ był to jedyny czynnik rozróżniający zespoły nie posiadające nazw własnych. 
Na życzenie osoby reprezentującej uczestników informujemy: zespól wokalno – instrumentalny reprezentujący PSP w Krzętowie wystąpił w składzie: Aleksandra Barabasz, Aleksandra Kuraś, Kinga Jędrzejczyk, Natalia Tomaszewska, Julita Piekarska, Angelika Młynek, Maja Kantorosińska, Nikola Piekarska, akompaniował Łukasz Kowalczyk, opiekun zespołu – Pani mgr Magdalena Kowalczyk.
« powrót