dzisiaj jest: 17 sierpnia 2018. imieniny: Anita, Julianna, Jacek
wersja polska 
Aktualności
Sprzęt ratujący życie dla OSP Wielgomłyny

     W ramach zadania pn.: „Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla jednostek OSP” Gmina Wielgomłyny zakupiła defibrylator Philips HeartStart FRx z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgomłynach włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Sprzęt został zakupiony w ramach środków uzyskanych z dotacji celowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego - Biuro Ochrony Informacji i Bezpieczeństwa (przyznana dotacja to 6 000,00 zł). Całkowity koszt zadania to 6 678,72 zł, kwotę 678,72 zł sfinansowała Gmina Wielgomłyny.
     AED Philips HeartStart FRx został skonstruowany i zaprogramowany w taki sposób, aby defibrylacja mogła być wykonana tylko wówczas, gdy rytm serca pacjenta stanowi wskazanie do takiego działania. System kontroli jakości produktów Philips wyklucza błędy urządzenia. Najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo terapii zapewnia opracowany przez Philips dwufazowy impuls defibrylacyjny SMART. Zaprojektowany jest z myślą o użytkowaniu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, np. akcje ratowniczo –gaśnicze prowadzone przez OSP. AED Philips HeartStart FRx zbudowano tak, aby przewyższał rygorystyczne wymagania testowe: stopień ochrony przed wnikaniem wody i kurzu – IP55, obciążenie do 225 kg i upadek na beton z wysokości jednego metra.
     Defibrylator Philips HeartStart FRx będzie służył ochronie życia i zdrowia ludzi, a co za tym idzie podwyższy jakość oraz sprawność przeprowadzanych akcji ratowniczo – gaśniczych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgomłynach.
« powrót