dzisiaj jest: 16 stycznia 2019. imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
wersja polska 
Aktualności
Gminne Spotkanie z okazji Światowego Dnia Kobiet

     7 marca 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Pań z terenu gminy Wielgomłyny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie przygotowane zostało przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Wójta Gminy Wielgomłyny oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Zawsze Razem”. Jak co roku spotkanie miało charakter integracyjny, kulturowy, połączony ze słodkim poczęstunkiem i życzeniami składanymi przez władze gminy. Tym razem na zaproszenie organizatorów przybyło ponad 130 kobiet z całej gminy Wielgomłyny. Życzenia z okazji ich święta składał Wójt Gminy Bogdan Witaszczyk oraz Dyrektor GOKiS Jadwiga Staszczyk. Władze gminy wraz z sołtysami oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Zawsze Razem” w dowód uznania i szacunku wręczyli wszystkim Paniom kwiaty.

     W tegorocznym Dniu Kobiet można było podziwiać występ artystyczny zespołu działającego przy GOKiS „Z OKOLIC MŁYNA”, któremu akompaniował Damian Drogosz. Kolejną niespodzianką tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet był wspaniały koncert włoskiego solisty Andrea Lattari ,, Ciao Amore” - najpiękniejsze włoskie przeboje. Koncert przeniósł wszystkich zebranych w niezwykłą muzyczną podróż do słonecznej Italii. Andrea Lattari pierwsze kroki na scenach estradowych stawiał w Palermo. Od tamtego czasu występował z repertuarem włoskich przebojów muzyki rozrywkowej w całej Europie, Północnej Afryce oraz Półwyspie Arabskim. Do Jego ważniejszych miejsc, w których koncertował można zaliczyć: Katar - koncert dla szejka Muhammeda Al Thani, Cannes - koncert w restauracji Le Festiva, współpraca koncertowa z hotelami sieci Hilton po całej Europie i Emiratach Arabskich, Monachium - koncert w hotelu Sheraton, w latach 1978/79 koncertował z Bobby Solo - m. in. w Palermo (Sycylia), gdzie się urodził, w Belgioioso (PV)- północne Włochy koncert z Drupim. Od marca 2013 r. koncertuje w Polsce. W trakcie Międzynarodowego Dnia Kobiet wysłuchano największych włoskich przebojów: Felicita, Ti amo, Tornero, Acapulco, Susanna i wielu innych.

W imieniu samorządu Gminy Wielgomłyny jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mieszkankom gminy Wielgomłyny!

« powrót