dzisiaj jest: 16 stycznia 2019. imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
wersja polska 
Aktualności
Gminne Obchody Dnia Strażaka

8 maja 2018 roku, w Wielgomłynach, podobnie jak
w latach poprzednich, odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka

     Strażacy zrzeszeni w Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej gminie stawili się licznie na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, gdzie odbyła się zbiórka, a następnie wymarsz drużyn OSP do wielgomłyńskiego klasztoru na mszę świętą. Kolumnę prowadzili strażacy niosący sztandary OSP Wielgomłyny, OSP Myśliwczów oraz OSP Zagórze.
    Mszę koncelebrował ks. Piotr Arkit proboszcz Parafii Świętego Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku oraz proboszcz wielgomłyńskiej parafii ojciec Leszek Wójcik. Rozpoczynając mszę duszpasterze zwrócili się do wszystkich strażaków, zarówno tych zgromadzonych w świątyni jak i pozostałych dziękując za trud i poświęcenie, jakie wkładają w tak trudną i odpowiedzialną społecznie pracę strażaka niejednokrotnie narażając swoje życie i zdrowie na rzecz ratowania ludzi i dobytku.
     Po mszy świętej strażacy w szyku przemaszerowali przed budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu gdzie odbył się krótki apel i przywitanie przez Komendanta Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP PR w Wielgomłynach Krzysztofa Skrabonia.
     Następnie strażacy i zaproszeni goście udali się do sali widowiskowej GOKiS na okolicznościowe spotkanie, w czasie którego Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk poprosił uczestników uroczystości o uczczenie minutą ciszy tych z pośród braci druhów, którzy w minionym roku odeszli na wieczną wartę oraz podkreślił znaczenie działań strażaków ochotników dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy. W swoim przemówieniu Wójt Gminy nakreślił zakres zadań jakie gmina czynić będzie by wspomagać pracę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zaprosił wszystkich zebranych oraz za ich pośrednictwem pozostałych druhów na uroczystość poświęcenia nowego samochodu bojowego zakupionego dla jednostki OSP Wielgomłyny – uroczystość odbędzie się dnia 3 czerwca 2018r. w trakcie Festynu Rodzinnego. Na koniec wystąpienia Wójt Gminy Bogdan Witaszczyk oczytał życzenia Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka skierowane do strażaków z terenu naszej gminy:
     Po odczytaniu listu skierowanego do strażaków głos zabrał Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP Krzysztof Skraboń, który złożył wszystkim zebranym życzenia oraz podsumował rozpoczęte w roku bieżącym inwestycje mające znaczący wpływ dla rozwoju Ochotniczych Staży Pożarnych czynione przez Samorząd Gminy Wielgomłyny.
     Dzień Świętego Floriana był okazją do wręczenia odznaczenia dla wyróżniających się strażaków z terenu Gminy Wielgomłyny nadanych przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. łódzkiego. SREBRNY MEDAL „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA” odebrał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wielgomłynach druh Czesław Kowalski.
    Jak co roku Gminne Obchody Dnia Strażaka były doskonałą okazją by podczas spotkania strażacy porozmawiali z wójtem gminy oraz z komendantem na temat aktualnych spraw dotyczących ich pracy.

« powrót