dzisiaj jest: 12 grudnia 2018. imieniny: Joanna, Aleksander, Dagmara
wersja polska 
Aktualności
Podpisano umowę na dofinansowanie remontu Hali Sportowo-Widowiskowej w Wielgomłynach

    Sejmik Województwa Łódzkiego 24 kwietnia 2018r. przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.
     Oficjalne podpisanie umowy i dopełnienie wszelkich formalności w kwestii otrzymania dotacji dokonali w dniu 12.07.2018 Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
     Hala Sportowo-Widowiskowa została oddana do eksploatacji 18 lat temu. Zaprojektowano i wykonano ją w sposób solidny, dlatego też nie ma do tej pory problemów ze stanem technicznym budynku, remont planowany jest ze względów estetycznych. Samorząd Gminy Wielgomłyny serdecznie dziękuje Zarządowi Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za udzielenie pomocy finansowej w kwocie 59.200,00zł przy planowanym całkowitym koszcie remontu 148.595,00zł. Parkiet Hali Sportowo-Widowiskowej zostanie wycyklinowany i pomalowany, także pomalowane zostaną ściany wewnętrzne, zewnętrzne i blaszany dach. W hali zostanie zamontowana nowoczesna kotara o napędzie elektrycznym. Termin zakończenia remontu planowany jest na grudzień bieżącego roku. W chwili obecnej prowadzona jest procedura wyłonienia najtańszego wykonawcy.


« powrót