dzisiaj jest: 16 stycznia 2019. imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
wersja polska 
Zakończenie - certyfikatW dniu 04 marca 2006r. w siedzibie "Gazety Wyborczej" w Warszawie Urząd Gminy w Wielgomłynach otrzymał certyfikat za udział w akcji "Przejrzysta Polska" w roku 2005.
Do akcji przystąpiło 775 jednostek administracyjnych (ponad 30% wszystkich) zaś ukończyło ją ponad 400. Z terenu województwa łódzkiego na 24 powiaty i 177 gmin w akcji udział wzięły 22 samorządy z czego certyfikat otrzymało 18 w tym 4 gminy wiejskie. Z powiatu radomszczańskiego certyfikat otrzymali:

Urząd Miasta Radomska
Urząd Miejski w Przedborzu
Urząd Gminy w Wielgomłynach

W styczniu 2005r. Urząd Gminy w Wielgomłynach przystąpił do akcji "Przejrzysta Polska", której organizatorami są m.in. Bank Światowy i Fundacja Demokracji Lokalnej oraz Gazeta Wyborcza. Powodem decyzji o uczestniczeniu w akcji była chęć wprowadzenia w naszym urzędzie usprawnienia załatwiania interesantów, dostęp do sposobu załatwiania spraw, zatrudniania pracowników w drodze konkursu.
Jednym z efektów tej akcji ma być większa i pełniejsza informacja dla mieszkańców naszej gminy o działaniach i decyzjach podejmowanych przez gminę.

zobacz certyfikat