dzisiaj jest: 16 stycznia 2019. imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
wersja polska 
Honorowe Obywatelstwo Gminy
Honorowe Obywatelstwo Gminy

W dniu 1 czerwca 1999r. Uchwałą Nr VIII/26/99 Rady Gminy w Wielgomłynach zostało nadane Honorowe Obywatelstwo Gminy Wielgomłyny Ojcu Czesławowi Brud, wybitnemu przeorowi Zakonu Paulinów Parafii Wielgomłyny.
Ojciec Czesław Brud, wraz z powracającym po 122 latach zakonem Paulinów, zamieszkał w Gminie Wielgomłyny w 1986r. Od początku dał się poznać jako wybitny organizator prac remontowych prowadzonych w obiekcie klasztornym zaliczanym do klasy „0”. Dzięki niemu świątynia wraz z częścią zakonną została w ciągu ośmiu lat odrestaurowana i uratowana od zniszczenia. Ojciec Czesław Brud przywrócił blask zabytkowemu obiektowi w kształcie nadanym przez fundatorów Koniecpolskich w 1466 roku.
Ta ogromna praca włożona w ratowanie zabytku, będącego symbolem naszej gminy, była możliwa do przeprowadzenia wyłącznie dzięki osobistemu i bezinteresownemu zaangażowaniu Ojca Czesława Brud.

Uchwała Nr VIII/26/99 Rady Gminy w Wielgomłynach z dnia 1 czerwca 1999 roku w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Wielgomłyny