Logo Gmina Wielgomłyny Wójt Gminy mgr Bogumiła Dyktyńska

News

News zdjęcie id 110

Koncert pieśni Stanisława Moniuszki oraz otwarcie wystawy Jacka Strojnego w GOKiS

22.03.2019

 

Wójt Gminy Wielgomłyny wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wielgomłynach przywitali  wiosnę wydarzeniem kulturalnym pt. „Ja nic nowego nie tworzę...” czyli koncert pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu: Anny Dębskiej – Molendy -  solistki opery i operetki wrocławskiej oraz  Nikoli Kardas – mieszkanki naszej gminy, uczennicy kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielgomłynach,  w reżyserii  Krystyny i Andrzeja Rymarków, połączony z otwarciem autorskiej wystawy Jacka Strojnego, której podtytuł brzmi „Moje dla Ciebie świata widzenie”.

 

     „Ja nic nowego nie tworzę; wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni ludowych i z nich mimo woli przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł”. To słowa Stanisława Moniuszki, z których zaczerpnęliśmy tytuł koncertu zorganizowanego, by uczcić 200. rocznicę urodzin wspaniałego twórcy polskiej muzyki. Koncert muzyką opatrzył Pan Andrzej Rymarek, absolwent Szkoły Muzycznej w Łodzi; śpiewały Pani Anna Dębska-Molęda i Nikola Kardas. Słowo wiążące ułożyła i zaprezentowała Pani Krystyna Rymarek, a wraz z nią koncert współprowadziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej z Krzętowa pod opieką Pani Magdaleny Kowalczyk, były to: Natalia Tomaszewska, Kinga Jędrzejczyk, Julita Piekarska, z PSP z Wielgomłyn: Kuba Orlik oraz z II L. O. w Radomsku -  Marcin Stolarczyk. Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej GOKiS owacjami na stojąco dziękowała za wspaniały występ twórcom i artystce. Wójt Gminy Wielgomłyny Pani Bogumiła Dyktyńska dziękując za występ gratulowała umiejętności i zdobytego kunsztu w dziedzinie muzyki, „która jest odpoczynkiem dla duszy”.                                

       Druga część spotkania to otwarcie wystawy autorskiej Jacka Strojnego, na której możemy obejrzeć jego rysunki przeplatane przemyśleniami z charakterystycznym poczuciem humoru, a także „fotografie robali” (cytat autora) czyli owady: motyle, mrówki i inne..., wśród nich żyjące blisko nas na Murawach Dobromierskich w Przedborskim Parku Krajobrazowym. Zainteresowanym autor opowiadał o osobnikach zarejestrowanych na fotografiach.         

   Serdeczne podziękowania składam Państwu Rymarek za stworzenie niepowtarzalnego koncertu, Pani Annie Dębskiej – Molędzie za uświetnienie koncertu, młodzieży za chęć współpracy, Panu Jackowi Strojnemu za udostępnienie swoich prac, paniom pracującym w GOKiS za pomoc i oprawę fotografii i rysunków.

   Szczególne podziękowania kieruję do Pana Andrzeja Rymarka za kolejne już,  nieodpłatne strojenie pianina, które znajduje się w posiadaniu GOKiS w Wielgomłynach.

   Dziękuję licznie zgromadzonej publiczności za przybycie i proszę o więcej.

Tekst i zdjęcia: GOKiS w Wielgomłynach

 

Wójt gminy zaprasza

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 10.00 - 14.00

Urząd Gminy w Wielgomłynach

ul. Rynek 1
97-525 Wielgomłyny
tel.: 44 787-10-87
fax: 44 787-10-82
e-mail: urzad@wielgomlyny.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.