Logo Gmina Wielgomłyny Wójt Gminy mgr Bogumiła Dyktyńska

News

News zdjęcie id 115

Kiermasz Wielkanocny w Wielgomłynach

09.04.2019

    Palmy, pisanki, kartki świąteczne ręcznie wyrabiane, baby, babeczki i inne pyszności znalazły swe miejsce na stołach twórczyń z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z Gminy Wielgomłyny. Gminno – Parafialny Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Parafię pw. Św. Stanisława BM oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, nad którym Patronat Honorowy objęła Wójt Gminy Wielgomłyny Pani Bogumiła Dyktyńska, przeszedł już do historii. Na Kiermaszu swoje prace, w barwach budzącej się wiosny, prezentowały KGW z Myśliwczowa, Karczowa, Pratkowic, Rogów, Sokolej Góry, Trzebiec, Wielgomłyn, Zagórza, Stowarzyszenia „Rudka nad Pilicą” oraz „Przyjaciele dla Krzętowa”, Publiczne Szkoły Podstawowe z Wielgomłyn, Zagórza i Krzętowa.

    Nasi Goście chętnie rozmawiali z wystawcami, oglądali ozdoby i produkty świąteczne oraz dokonywali zakupów na Kiermaszu. Wśród odwiedzających naszą Gminę byli: Minister Antoni Macierewicz, Poseł na Sejm RP Pani Anna Milczanowska, Radne Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Aneta Niedźwiecka i Pani Beata Dróżdż. Gości oprowadzali po Kiermaszu Gospodarze naszej Gminy oraz licznie przybyli Radni i Sołtysi. Doskonałym wzorem dla Mieszkańców i tych, którzy jeszcze nie zwiedzili w żadnym roku naszego Kiermaszu, byli włodarze Gminy Wielgomłyny i goście z sąsiednich Gmin, którzy przybyli z całymi rodzinami na to piękne wiosenne święto; święto tradycji, folkloru, przekazywania pozytywnych wzorców młodszym pokoleniom.

    Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by Kiermasz mógł się odbyć, a także twórcom, Kołom Gospodyń, członkom Stowarzyszeń, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Jadwidze Staszczyk za ogromny wkład pracy i pięknie wykonane rękodzieło, pracownikom Gminy pod kierunkiem Pana Karola Idziaka za obsługę techniczną Kiermaszu.

    Do zobaczenia za rok.

Tekst i zdjęcia: GOKiS w Wielgomłynach

 

Wójt gminy zaprasza

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 10.00 - 14.00

Urząd Gminy w Wielgomłynach

ul. Rynek 1
97-525 Wielgomłyny
tel.: 44 787-10-87
fax: 44 787-10-82
e-mail: urzad@wielgomlyny.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.