Logo Gmina Wielgomłyny Wójt Gminy mgr Bogumiła Dyktyńska

News

News zdjęcie id 849

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia

16.12.2022

Święta Bożego Narodzenia dla wielu z nas to czas spędzony w gronie najbliższych. Radość, miłość, spokój, nadzieja i spotkania, na które tak często brakuje czasu w wirze codziennych spraw.

Nastrój świąteczny zapanował również w naszej gminie. W środę 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wielgomłynach odbyła się uroczysta Wigilia. Przybyłych gości powitała gospodarz naszej gminy, wójt Bogumiła Dyktyńska, składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz dziękując za dotychczasową współpracę w 2022 roku.

Wśród zaproszonych gości byli duchowni, radni, przedstawiciele Powiatu Radomszczańskiego, sołtysi, dyrektorzy instytucji, kierownicy jednostek, koła gospodyń oraz chętni mieszkańcy naszej gminy.

Po odczytaniu wersetów z Biblii i błogosławieństwie przez duchownych obecnych na uroczystości – proboszcza parafii w Niedośpielinie ks. Gabriela Orzeszynę oraz proboszcza Parafii w Wielgomłynach o. Dominika Słabika – nastąpiło wzajemne składanie życzeń oraz tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Głos zabrała także reprezentująca Panią Poseł Annę Milczanowską, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Radomszczańskiego Pani Edyta Sapis-Drozdek oraz członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Pan Michał Koski, którzy złożyli życzenia w imieniu Pani Poseł i Starosty Pani Beaty Pokory. 

Następnie rozpoczęła się część artystyczna z przedstawieniem tradycyjnych Jasełek przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz z przepięknym występem Zespołu Młodzieżowego „Niezły Młyn”. Nieodłącznym punktem naszych uroczystości gminnych jest występ Zespołu Ludowego „Z okolic Młyna”, który uświetnił spotkanie koncertem kolęd.

Po zakończeniu części artystycznej, zgromadzeni degustowali przygotowane pyszne wigilijne potrawy, przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie z terenu naszej Gminy. Uroczystość poprowadzili Marta Jaguścik i Jakub Jas.

Stroną organizacyjną spotkania zajmowali się pracownicy GOKiS w Wielgomłynach pod kierunkiem dyrektor Wiolety Drozdowskiej.

 

Wójt gminy zaprasza

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 10.00 - 14.00

Urząd Gminy w Wielgomłynach

ul. Rynek 1
97-525 Wielgomłyny
tel.: 44 787-10-87
fax: 44 787-10-82
e-mail: urzad@wielgomlyny.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.